ویرایش ششم PMBOK با طعم اجایل - قسمت پنجم

ویرایش ششم PMBOK با طعم اجایل – قسمت پنجم

در قسمت اول به تغییر در ویرایش ششم  PMBOK اشاره کردیم که یکی از آن تغییرات، اضافه شدن ضمیمه ای به PMBOK و دیگری نگاه به هر حوزه ی دانش با عینک اجایل بود امروز تصمیم داریم به ۳ تغییر دیگر در ویرایش ششم بپردازیم پس با ما همراه باشید…

۳- Manage project knowledge

یکی از تغییرات فرآیندی در نسخه جدید PMBOK اضافه شدن فرآیند مدیریت دانش پروژه به حوزه یکپارچگی است. در ویرایش قبلی به جمع آوری درس آموخته ها در انتهای پروژه و به کار گیری آنها در پروژه های آتی توجه ویژه ای می شد. همچنین یک تاکید کلی مبنی بر استفاده از درس آموخته های پروژه های قبلی در هر فرآیند وجود داشت که تحت عنوان OPA به عنوان ورودی همه فرآیندها استفاده می گردید. این بدین معنی نیست که در ویرایش قبلی استفاده از درس آموخته های پروژه در خود پروژه وجود نداشته است. بلکه توجه ویژه ای به آن وجود نداشت و عمدتا درس آموخته ها در انتهای پروژه جمع اوری و جمع بندی می گردیدند.

ولی در این ویرایش فرآیند جدیدی به نام مدیریت دانش پروژه تعریف گردیده است که خروجی اصلی ان لیست درس آموخته ها است. این لیست، ورودی بسیاری از از فرآیندها می باشد و در خروجی انها به روز رسانی می شود به عبارت دیگر با وجود این فرایند، بر این نکته تاکید می گردد که از درس آموخته های پروژه در پروژه فعلی خود استفاده نماییم.

این رویکرد پیش از این در متد اجایل و استاندارد پرینس۲ به وضوح بیان شده بود. در متد اجایل تاکید بر این است که در طول اجرای پروژه و در پایان هر اسپرینت، در جلسه ای موفقیتها و شکستها بررسی گردد و روند آتی بر اساس آن اصلاح گردد(Retrospective meetings) یعنی در طول اجرای پروژه از همان ابتدا درس آموخته ها جمع آوری گردد و از آنها درس بگیریم تا در ادامه پروژه بر اساس درس آموختهای کسب شده، ‌پروژه اجرا و برنامه ریزی گردد.

 

۴- نوع شکست WBS در پروژه های اجایل

در این قسمت در زمینه نحوه ساختار شکست در پروژه های اجایل آمده است:
در رویکرد اجایل در بالاترین سطح اپیک داریم که به داستان های کاربر و یا درخواستهای متعدد کاربر می شکند.

 

۵- تصمیم گیری(Fist of Five)

یکی از روشهای تصمیم گیری در روش اجایل روش ” مشت از پنج ” است. در این روش مدیر پروژه از اعضای تیم می خواهد تا میزان حمایت خود را از یک تصمیم(شان دادن تعداد انگشتان) اعلام نمایند مشت یعنی مخالف و ۵ انگشت یعنی موافقت کامل.

اگر فردی از تیم تعداد زیر ۳ انگشت نشان داد در آنصورت به آن فرد اجازه داده می شود تا دلیل مخالفت خود را بیان کند و بقیه اعضای تیم راجع به آن با هم بحث می کنند. مدیر پروژه مجدداٌ رای گیری می نماید تا زمانی که به اجماع برسند و همه اعضای تیم بالاتر از ۳ انگشت نشان دهند.

در پست آینده به تغییرات دیگر در ویرایش ششم PMBOK خواهیم پرداخت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.